Интер мачка с 5:0 преди Барса

Отборът на Интер загря с голям разгром за Барселона. "Нерадзурите" разпиляха Дженоа с 5:0 в мач от 11-ия кръг на Серия "А" и се върнаха на второ място. 67 532 тифози на домакините си тръгнаха щастливи от "Джузепе Меаца", след като любимците им не оставиха никакви шансове на "грифоните" и записаха седма поредна победа в калчото.

Роберто Гаярдини (14, 49), Матео Политано (16), Жоао Марио (89) и Раджа Наинголан (93) бяха точни за миланския гранд, който ще приеме Барса в Шампионската лига след няколко дни в отлично настроение.

18-кратният шампион на Италия вече има 25 точки, колкото има и Наполи, който също вкара пет гола при домакинството си на Емполи (5:1) късно снощи. Шампионът Ювентус пък е с актив от 28 точки, но и мач по-малко срещу Каляри.

Тимът на Лучано Спалети обаче единствен има 21 точки от последните седем двубоя и само две допуснати попадения в тях, което прави "черно-сините" отборът с най-добрата защита в шампионата на този етап, след като съставът има едва шест допуснати попадения.

Големият ентусиазъм сред тифозите на интеристите помага на Интер, който има 6 точки в ШЛ, където отстъпи единствено с 0:2 от Барса на "Камп Ноу", а също така е обявяван за основен конкурент на шампионите от Юве.

Фактите показват, че "нерадзурите" се радват на най-голяма подкрепа в калчото, като имат средна посещаемост в Милано от над 60 000 тифози, а днес отново бяха напълнили трибуните.

Наставникът на "нерадзурите" Лучано Спалети бе направил няколко промени в състава от успеха с 3:0 над Лацио на "Олимпико", като запази капитана Мауро Икарди за срещата с Барселона в Шампионската лига, който имаше пет гола в последните три мача.

Освен него Жоао Миранда, Шиме Върсалко, Квадво Асамоа и Матиас Весино не започнаха мача. На тяхно място играха Данило Д'Амброзио, Стефан де Фрай, Далберт, Роберто Галярдини и Лаутаро Мартинес.

33 Интер - Дженоа 5:0

В схемата 4-3-3, Самир Ханданович беше вратар, Д`Амброзиа, Де Фрай, Милан Скриняр и Далберт действаха в защитата, а Галярдини, Жоао Марио и Мачело Брозович пък бяха халфовете зад Матео Политано, Мартинес и Иван Перишич.

Изненадващо за гостите на пейката остана Кшищоф Пьонтек, който е голмайстор в Серия "А" с девет попадения.

От първата минута домакините започнаха да търсят победата, а Мартинес пропусна още във втората минута. Все пак в 14-ата минута Гаярдини беше точен след подаване на Жоао Марио. Бившият играч на Аталанта беше точен с левия крак, като попадението беше зачетено след гледане на ВАР, тъй като имаше съмнение, че е получил топката зад защитата.

Буквално при следващата атака Интер матира играчите от Генуа, които допуснаха сериозна колективна грешка в отбрана. Политано се възползва и удвои преднината в 16-ата минута.

Гостите нямаха шансове пред Ханданович, който си вкара напрежение след собствена грешка, но първата част завърши 2:0. Така Интер остана лидер в още една класация - като тимът с най-малко допуснати попадения през първата част - 1, докато Дженоа пък е на последно място с цели 14.

Втората част започна с нов гол на Галярдини, който нямаше попадение през този сезон и е спряган за един от напускащите през зимата.

Трите гола преднина дадоха спокойствие на Интер, но в края на мача паднаха още два гола, които зарадваха тифозите.

Жоао Марио отбеляза първото си попадение за сезона и за първи път в кариерата си в един мач от Серия "А" се разписва и асистира. Завърналият се след контузията срещу Милан Наинголан имаше нужда от едва няколко минути, за да вкара първия си гол на "Меаца" с екипа "нерадзурите".

Дженоа остана на 11-то място с 14 точки, след като загуби в рамките на няколко дни в Милано срещу грандовете Милан и Интер. Срещу "росонерите" отборът отстъпи в последната секунда, но намиращият се в отлична форма състав на Спалети направо помете играчите на Иван Юрич.

"Грифоните" приемат Наполи следващата седмица, докато "нерадзурите" имат гостуване на Аталанта.