Барти прекърши Гьоргес, Ван Цян помете Мугуруса

Австралийката Ашли Барти детронира миналогодишната шампионка Юлия Гьоргес (Германия) и се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове “WТА Елит Трофи" в китайския град Чжухай с награден фонд 2,35 милиона долара.

Барти победи поставената под номер 5 Гьоргес с 4:6, 6:3, 6:2, след като навакса сет дефицит и ранен пробив пасив във втората част. Австралийката направи серия от седем поредни гейма, за да изравни резултата и да поведе с 2:0 в третия сет, след което доминираше и до края.

В мача за титлата тя ще играе срещу представителката на домакините Ван Цян. Цян, която замени в последния момент на полуфиналите получилата контузия на лявото коляно Медисън Кийс (САЩ), се справи категорично с испанката Гарбинье Мугуруса с 6:2, 6:0. Така тя стана първата китайка, която достигна до финала на надпреварата.