Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Шалке се справи с Хановер (видео)

Отборът на Шалке 04 надви с 3:1 у дома Хановер 96 в среща от 10-ия кръг на германската Първа Бундеслига. И четирите попадения бяха реализирани през второто полувреме, а през първото домакините от Гелзенкирхен имаха претенции към рефера, който в 32-ата минута първо отсъди дузпа в тяхна полза, но след консултация със системата ВАР я отмени.

Десетина минути след почивката “кралскосините” все пак получиха право да изпълнят дузпа, която Набил Бенталеб превърна в гол. Дузпата бе отсъдена за нарушение на вратаря Филип Тшаунер срещу Марк Ут, а голът бе в 58-ата минута. Резервата Хендрик Вейдант изравни за Хановер в 70-ата минута с удар с глава, след като Ихлас Бебу направи за смях двама бранители на Шалке на десния фланг и асистира на Вейдант.

Радостта на играчите на Хановер обаче продължи само минутка, защото в 71-ата Брийл Емболо върна аванса от един гол на домакините. Пет минути преди края пък Марк Ут оформи крайния резултат в двубоя, отбелязвайки последния гол в мача.

Шалке е 13-и в класирането с 10 точки, а Хановер заема 16-а позиция с 6 точки.