Гол в добавеното време зарадва Ман Юнайтед в навечерието на тежката седмица (видео)

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа в първенството, след като стигна до обрат с 2:1 срещу бойкия тим на Борнемут на "Виталити Стейдиъм"."Черешките", за които това е първа загуба у дома от началото на сезона, започнаха много силно и заслужено поведоха с гол на Калъм Уилсън (11'). Антони Марсиал (35') обаче успя да изравни до почивката. През второто полувреме "червените дяволи" създадоха повече положения и в крайна сметка стигнаха до победата в 92-рата минута, когато точен бе Маркъс Рашфорд. Така селекцията на Жозе Моуриньо се подготви по най-добрия начин за предстоящата тежка седмица, в която отборът гостува последователно на Ювентус и Манчестър Сити.
Последната загуба на Борнемут на "Виталити Стейдиъм" в мач от Премиър лийг бе през април, когато "черешките" бяха победени отново от Юнайтед.

Джуниър Станислас започна за домакините за сметка на Чарли Даниълс. Еди Хауи обаче не можеше да разчита на Джошуа Кинг, който има травма в коляното. Жозе Моуриньо беше направил една промяна в сравнение с мача с Евертън. Алексис Санчес започна вместо Маркъс Рашфорд, който бе оставен на скамейката за началото. Ромелу Лукаку днес дори не попадна в групата на "червените дяволи", след като бе оставен на пейката за началото на предишния двубой. Моуриньо обясни пред "Скай спортс", че белгиецът е получил контузия по време на вчерашната тренировка на отбора.

Още в петата минута Де Хеа трябваше да спасява гостите, след като Фрейзър получи извеждащо подаване, Смолинг остана на тревата, а шотландецът шутира по земя, но право в стража на "червените дяволи".
Добрата игра на домакините в първите минути продължи. В десетата Де Хеа спаси удар на Уилсън, а секунди след това Бруукс изведе много добре Смит, който пусна към Станислас около точката за дузпа, но ударът на нападателя бе блокиран от Шоу и топката излезе в корнер.
Отбраната на Юнайтед не се справи добре с този ъглов удар. Люис Куук изведе по десния флаг Станислас, който центрира перфектно към непокрития Уилсън. Нападателят засече отблизо, давайки заслужена преднина на домакините.

"Черешките" продължиха да играят много по-добре от своя съперник, който беше напълно дезорганизиран. В 23-тата минута Станислас отново получи шанс да стреля от добра позиция, но Де Хеа улови без особени проблеми.
Две минути след това Фрейзър центрира отляво към Брукс, който скочи да засече с глава, но не успя да го направи и падна на земята, след като бе побутнат в гърба от Люк Шоу, който използва и двете си ръце. Домакините поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 33-тата минута гостите създадоха първата опасност в свой актив. Марсиал проби добре отляво и подаде по земя към Фред, който стреля изключително неточно и топката рикошира в гърба на Аке.
Две минути след това "червените дяволи" все пак стигнаха до равенство. Алексис отне една топка в центъра, като домакините претендираха, че си е помогнал с ръка. Сигнал обаче не последва, а чилиецът комбинира с Йънг, който му върна в наказателното поле. Алексис след това пусна към непокрития Марсиал, който от десетина метра направи 1:1.

В 42-рата минута Борнемут организира нова добра атака. Станислас изведе Фрейзър в наказателното поле, но Де Хеа изби неговия удар, който бе насочен до близката греда.
В 50-ата минута Фрейзър за пореден път проби добре отляво, преодоля Йънг и центрира към близката греда, където Брукс засече с пета, но Де Хеа успя да спаси на голлинията.

Пет минути след това Шоу излезе сам срещу Бегович, отляво на вратаря, но стреля право е босненеца, който изби.
В 60-ата минута Бегович отново се намеси добре, спасявайки удар с глава на Алексис. Малко след това пък шут на Ерера от 25 метра премина встрани от вратата.

В 64-ата минута гостите пропуснаха три уникални възможности в рамките на няколко секунди. Първо Йънг изпълни добре пряк свободен удар, след който топката разтресе напречната греда, Рашфорд опита добавка от няколко метра, но стреля в тялото на Але. След това топката рикошира в Погба, но този път Брукс изчисти за втори път от голлинията.
В 81-вата минута Де Хеа отново се оказа последна преграда пред Брукс, както се случи и началото на второто полувреме.
Минута преди края на редовното време Бегович се намеси решаващо, след като изби удар отблизо на Лингард.
Във втората минута на добавеното време "червените дяволи" стигнаха до пълен обрат. Погба центрира отляво, а Аке не успя да изчисти с глава, оставайки под топката, което даде шанс на Рашфорд да овладее и да стреля отблизо - 1:2.
След този успех Юнайтед се изравни по точки с днешния си съперник. Двата тима имат по 20 точки, но "черешките" заемат шестата позиция с по-добра голова разлика.