Миг гениалност от Гризман този път не свърши работа на Атлетико (видео)

Атлетико Мадрид пропусна шанса си да излезе начело в Ла Лига, след като не успя да победи Леганес като гост в мач от 11-ия кръг на испанския елит - 1:1. Столичани не играха добре, но прекрасен гол на Антоан Гризман в 69-ата минута им даде преднина. След това те овладяха играта и очакваха края на мача, за да постигнат нова победа в свой стил. В 82-ата минута обаче те допуснаха изрявняване след попадение на Гуидо Карийо.
Така "дюшекчиите" се доближиха само на точка до лидера Барселона, който обаче е с мач по-малко. Те имат само една победа от шест гостувания в Ла Лига през кампанията.

Треньорът Диего Симеоне заложи на Антоан Гризман и Желсон Мартинш в атака, а Диего Коща е контузен. Тома Льомар и Анхел Корея бяха на крилата. Люка Ернандес зае място в центъра на защитата за сметка на Хосе Хименес, а Никола Калинич седна на пейката. С травми са още Диего Годин и Коке.

Леганес имаше само две победи досега, но едната беше на този стадион над Барселона - 2:1. Домакините затвориха подстъпите към вратата си с петима защитници, а мароканецът Юсеф Ен Насири беше единствен в предни позиции.

Гостите започнаха силно и още във 2-ата минута изстрел на Хоакин Корея срещна гредата, но се оказа, че при атаката има засада. Началният устрем на Атлети обаче не продължи по същия начин.
Домакините показаха, че трудно ще дадат инициативата и в 21-вата минута Ен Несири дори внесе смут в защитата на гостите, след като засече силно с глава, но топката излезе в аут.
В 30-ата минута Люка Ернандес получи жълт картон за грубо нарушение, а при последвалия пряк-свободен удар Оскар Родригес шутира много опасно, но не намери целта.
Футболистите в червено-бяло трудно стигаха до шансове за гол и чак в 39-ата минута имаха такава възможност, но тя не се разви.
Притеснителното за столичани беше, че за цялото първо полувреме те така и не уцелиха вратата на Леганес.
Изглежда това ги е стреснало, защото след почивката те започнаха по съвсем друг начин. Веднага се стигна до няколко опасности пред Иван Куеяр и играта вече беше много по-отворена.
Така се стигна до 69-ата минута, в която Гризман "препарира" вратаря с майсторско изпълнение от пряк-свободен удар, което спря в мрежата за 1:0 за Атлетико.
Само две минути след това последва нов страховит шут на французина, но този път стражът на домакините спаси.
Момчетата на Чоло владееха положението и чакаха за шанс да решат всичко с второ попадение. Противно на случващото се на терена обаче в 82-ата Леганес изравни. Тогава резервата Карийо имаше шанс да засече на голлинията след удар в напречната греда, който направи Ян Облак безпомощен.
Късният натиск на Атлетико доведе до няколко шанс, а най-добрият беше пропилян от Гризман във втората минута на добавеното време.