Световен шампион поведе Локо (Москва) към пета поредна победа

Шампионът Локомотив (Москва) победи с 3:1 Арсенал (Тула) и поне временно се изкачи на второ място в класирането на Премиер лигата. Георги Костадинов игра цял мач за гостите, които бяха равностойни до почивката, но два гола за 4 минути през второто полувреме ги пречупиха.

Световният шампион с Германия Бенедикт Хьоведес даде преднина на столичани в 26-ата минута, но в 35-ата Максим Беляев изравни. Точни попадения на Антон Миранчук (70', 74') донесоха успеха на "червено-зелените" и ги зареди с оптимизъм преди гостуването на Порто в Шампионската лига.
Локо влезе в много силна форма в последните седмици, като записа серия от 4 победи в първенството, а преди няколко дни си осигури и място на 1/4-финалите за Купата на Русия. Изненадите в състава на Юрий Сьомин бяха две - Гжегож Криховяк действаше в центъра на защитата вместо Ведран Чорлука, а Фьодор Смолов остана на пейката и атаката се водеше от Джеферсон Фарфан.

Гостите от Тула пристигнаха със самочувствие след трите поредни мача без загуба в Премиер лигата. През седмицата "артилеристите" елиминираха Ахмат в турнира за националната купа, но всички новини около отбора бяха свързани със старши треньора Олег Кононов, който се очаква да застане начело на Спартак (Москва). Традиционният домакински натиск го нямаше, но все пак Локомотив създаде първата интересна ситуация в двубоя. В 13-ата минута Фарфан се пребори за топката на фланга, а Антон Миранчук прати топката в мрежата, но от външната страна. В 18-ата вратарят на "железничарите" Гилерме хвърли топката в краката на Абдул Кадири Мохамед, но ганаецът не се възползва от подаръка и стреля в аут.

В ответната атака Алексей Миранчук нацели гредата с удар извън наказателното поле, за да се стигне до гола на Хьоведес. Бившият германски национал се разписа с глава след центриране на Мануел Фернандеш и зарадва феновете на "железничарите". Гостите обаче реагираха веднага и опасен шут на Лука Джорджевич мина встрани от целта, а в 35-ата минута Беляев надскочи всички след центриране от ъглов удар и наказа бившия си отбор - 1:1.

Арсенал дори можеше да направи пълен обрат преди почивката, но Гилерме изби удар на Сергей Ткачов. Втората част започна с двойна смяна в състава на домакините - Брайън Идову и Едер се появиха на местата на Дмитрий Баринов и Фарфан. Играта на шампионите определено не вървеше и публиката на "РЖД Арена" трябваше да чака доста време, за да види нещо интересно. Криховяк се включи в атака и опита да изненада Артур Нигматулин, но стражът на Арсенал внимаваше.

В 70-ата минута Криховяк подаде на Антон Миранчук, който веднага шутира, а след рикошет топката се озова във вратата на гостите - 2:1. Домакините се възползваха от ситуацията и не след дълго нанесоха решаващ удар, с който си гарантираха трите точки. Отново точен беше Антон Миранчук, този път след подаване на Фернандеш.

В края на мача красива комбинация на гостите изведе на чиста позиция резервата Даниил Лесовой, но Гилерме се разтегна и изби.

Локо събра 24 точки - с четири по-малко от лидера Зенит. Арсенал е 11-и в класирането с 14 точки, колкото има и Динамо (Москва) преди столичното дерби с ЦСКА.