Сесил Каратанчева отпадна на четвъртфиналите в САЩ

Българката Сесил Каратанчева отпадна четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Тайлър, Тексас (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. 29-годишната Каратанчева отстъпи пред Беатрис Адад Мая (Бразилия) с 1:6, 6:3, 5:7 след 2:32 часа игра. Софиянката бе разконцентрирана през първия сет, след като загуби и трите си подавания отстъпи с 1:6. Втората част също започна с пробив на бразилката, но впоследствие Каратанчева показа класа и стигна до 6:3 в своя полза.

Решителният сет се развиваше по план за българката, когато при 5:4 в нейна полза тя подаваше за мача. Адад Мая реализира пробив при втория си опит и резултата бе изравнен за 5:5. Последва гейм на 30 на сметката на бразилката, което тотално отказа Каратанчева. Тя бе несигурна при своя сервиз и в крайна сметка отстъпи с 5:7. Така Каратанчева си осигури 2027 долара и 21 точки за световната ранглиста, в която заема 239-ата позиция.