Мицова и Янакиев достигнаха до четвъртфиналите на сингъл в Унгария

Българите Мария Мицова и Димитър Янакиев достигнаха до четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по бадминтон в унгарския град Будайорс с награден фонд 25 хиляди долара. Мицова победи във втория кръг представителката на домакините Лаура Шароши с 21:18, 21:15 за 30 минути. В спор за място на полуфиналите възпитаничката на Орлин Цветанов ще играе срещу Джордан Харт (Уелс). Янакиев изигра страхотен мач и елиминира седмия поставен в схемата Адриан Джьолко (Полша) с 21:18, 21:12 за 37 минути. Следващият му съперник е Расмус Месершмит от Дания.

Двете мъжки двойки отпаднаха във втория кръг, а срещите им завършиха малко преди полунощ българско време. Димитър Янакиев и Алекс Влаар отстъпиха пред Рохан Капор и Саураб Шарма от Индия с 14:21, 18:21 за 29 минути, въпреки че водеха в резултата във втория гейм. Даниел Николов и Иван Русев загубиха от вторите поставени Дейвид Даугаард и Фредерик Сьогаард (Дания) с 26:24, 15:21, 11:21 за 53 минути. Четвъртфиналите и полуфиналите на турнира са в събота.