Дунав прегази Витоша (Бистрица), таланти блестят за "драконите" (видео)

Отборът на Дунав (Русе) записа лесен успех с 3:0 над Витоша (Бистрица) в двубой от 14-ия кръг на Първа професионална лига. Талантите в състава на "драконите" Ахмед Ахмедов и Светослав Ковачев изиграха изключително силен мач. Нападателят на домакините вкара още в 6-ата минута. Малко по-късно и юношата на Лудогорец записа името си сред голмайсторите. В 23-ата минута Ахмедов оформи крайния резултат в сблъсъка.

Дунав вече се намира на 10-о място с актив от 14 точки. “Тигрите” на Росен Кирилов пък са на 11-а позиция с една по-малко.

Срещата започна отлично за домакините. В 6-ата минута Божидар Васев центрира перфектно в наказателното поле към Ахмед Ахмедов, който майсторски с едно докосване прати топката във вратата на Християн Василев.

В 15-ата минута Иван Коконов изведе Светослав Ковачев на голова позиция, а младият футболист не пропусна да вкара своя първи гол за сезона в Първа лига.

Малко по-късно централният нападател на Дунав вкара трети гол във вратата на Витоша. Иван Коконов подаде на фланга към Ковачев, талантът центрира по земя на втора греда към Ахмедов, който на празна врата заби своето второ попадение в срещата.

В 42-ата минута Ивайло Лазаров се опита да върне един гол, но халфът на “тигрите” стреля право в тялото на Станислав Антонов. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме стартира с добра акция за гостите от Бистрица. В 55-ата минута Кутев центрира към Стефан Христов, но Петров пресече подаването. Малко по-късно Григор Долапчиев опита нестандартен шут, но далеч от целта.

В 74-ата минута Четин Садула проби отдясно и върна топката малко зад точката на дузпата към Ивайло Лазаров, но халфът на “зелените” стреля високо над вратата.

В 85-ата минута резервата Исмаил Иса шутира от дистанция, но кълбото мина далеч от целта. Секунди преди края Садула изведе на голова позиция резервата Наско Милев, който обаче стреля високо над вратата. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Русе.

В следващия кръг “драконите” гостуват на Ботев (Враца), а Витоша ще се изправи срещу ЦСКА-София на стадион “Българска армия”.