Джокович обърна Чилич и се добра до 1/2-финала в Париж

Световният №2 Новак Джокович продължава пътя си напред в турнира от сериите “Мастърс” в Париж. Сърбинът постигна трудна победа с 2:1 сета (4:6, 6:2, 6:3) над хърватина Марин Чилич в сблъска помежду им на 1/4-финала. Срещата помежду им продължи 2 часа и 12 минути.

Мачът не започна добре за Ноле, който загуби първия сет, след като допусна пробив в най-лошия момент в деветия гейм за 5:4 в полза на Чилич, който след това на своето подаване без проблем затвори сета с 6:4.

Вторият сет обаче бе коренно различен и Джокович бързо се върна в играта. Той направи ранен пробив за 3:1, а след това с още един пробив затвори сета с 6:2 в своя полза.

В третия сет Чилич пръв нанесе удар, правейки пробив за 2:1, но веднага след това хърватинът също допусна да бъде пробит за 2:2. След това мачът вървеше гейм за гейм, но Джокера направи нов пробив за 5:3, а след това на свой сервис набързо затвори мача в своя полза с 6:3.

Така Джокович се класира за 1/2-финала в надпреварата, къдо очква победителя от мача между Роджър Федерер и Кей Нишикори.