Айнтрахт разгроми Щутгарт и излезе трети в Бундеслигата (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) продължава с фантастичното си представяне в германската Бундеслига.

В двубой от десетия кръг тимът от финансова столица на Германия разгроми с 3:0 като гост Щутгарт и излезе на трето място във временното класиране със 17 точки, докато "швабите" останаха последни с актив от 5.

Резултатът на "Мерцедес-Бенц Арена" откри френският нападател на гостите Себастиен Алер в 11-ата минута. В средата на първото полувреме авансът на гостите беше удвоен от хърватския нападател Анте Ребич. Играта през втората част беше равностойна, но в самия край Николай Мюлер оформи крайното 3:0.

Така Айнтрахт постигна четвърта победа в последните си пет мача, докато Щутгарт записа четвърта поредна загуба. В следващия кръг Айнтрахт приема Шалке 04 на 11 ноември, докато Щутгарт е домакин на Нюрнберг ден по-рано.