Победа за ЦСКА на старта на женското първенство

Волейболният отбор на ЦСКА започна с победа новото първенство при жените. "Червените" се наложиха над тима на Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:22, 25:19, 23:25, 25:23) в мач от 1-ия кръг на НВЛ-жени.

В следващия кръг ЦСКА гостува на новака Перун във Варна, а Раковски гостува на Левски.

Първият гейм бе много оспорван. В края Раковски поведе с две точки за 20:18, но ЦСКА не само че изравни, но след пет поредни точки дръпна с 23:20 при сервис на Полина Нейкова. "Червените" задържаха аванса и взеха гейма с 25:22. Във втората част състезателките на Юлия Иванова бяха още по-убедителни. Те имаха преднина при 6:2, когато на начален удар застана Йоана Николова. В средата на гейма Александра Съйкова също направи добра серия от сервис, при която вкара два поредни аса, а ЦСКА поведе със 17:8. Най-голямата разлика в частта бе при 22:12. Въпреки, че гостенките от Димитровград стопиха част от изоставането си, "червените" спечелиха и втората част с 25:19.

В третия гейм волейболистките на Габриела Айшинова контролираха събитията на полето. При серия от начален удар на Станислава Костадинова преднина им стана доста солидна - 18:9. В края ЦСКА се доближи само на две точки, но Раковски успя да намали изоставането си след 25:23. В четвъртата част ЦСКА бе отборът, който диктуваше темпото. Домакините имаха преднина от пет точки при 16:11, но въпреки това успехът им в гейма не дойде никак лесно. В края Раковски затрудни посрещането на "червените", но ЦСКА не позволи да се стигне до пети гейм и спечели с 25:23 и 3:1.