Новакът Дея спорт с първа победа в Суперлигата

Новакът във волейболната Суперлига на България - Дея спорт (Бургас), се поздрави с първа победа. Тимът, воден от Весела Братоева, надигра като гост Черно море (Варна) с 3:2 (25:21, 27:25, 19:25, 14:25, 15:7) в мач от 3-ия кръг на шампионата, който се игра в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така Дея е на 10-то място във временното класиране с 1 победа, 2 загуби и 2 точки. Черно море пък е на последното 12-о място без победа до момента и само с 1 точка в актива си. В следващия 4-и кръг бургазлии са домакини на ЦСКА, а варненци са гости на Левски. Двете срещи са в петък (9 ноември) от 18,30 часа.

Волейболистите на Дея стартираха много нахъсано и в първия гейм диктуваха играта, като не позволиха съпротива от варненци. Във втората част домакините от Черно море се опитаха да се борят, но в решителните моменти Дея отново надделя и поведе с 2:0 след 27:25. В следващите две части Черно море "избухна" на свой ред и прегази бургазлии, за да се върне в играта след 25:19 и 25:14. Тайбрекът започна равностойно, но след това Дея се откъсна в резултата, направи разлика и спечели мача след 15:7 и 3:2.

Най-полезен за победата на Дея стана Александър Митков с 14 точки. Георги Михалев добави 13 точки за успеха. За тима Черно море Стефан Иванов завърши с 12 точки.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС)  (21:25, 25:27, 25:19, 25:14, 7:15)
ЧЕРНО МОРЕ: Георги Ботев, Стефан Иванов 28, Калоян Балабанов 4, Димитър Василев 13, Траян Иванов 6, Николай Колев 11 - Христо Христов-либеро (Симеон Димитров 11, Николай Миронов 1, Мартин Инанов, Борис Димов-либеро, Димитър Славов)
Старши треньор: ДИМИТЪР ПАНГАРОВ
ДЕЯ СПОРТ: Александър Борисов 7, Георги Петров 12, Георги Михалев 15, Александър Митков 14, Кристофър Петров 12, Венцислав Трифонов 10 - Мирослав Братанов-либеро (Виктор Василев, Давид Кръстев, Стоян Златев 13)
Старши треньор: ВЕСЕЛА БРАТОЕВА.