Пирин излезе начело в Суперлигата след победа над Миньор

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) оглавиха временното класиране в Суперлигата на България, след като надигра като гост Миньор (Перник) с 3:1 (27:25, 25:27, 26:24, 25:18) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер.

По този начин разложани имат в актива си 7 точки след 2 победи и 1 загуба, с колкото е втория Добруджа, но с по-лоши показатели. Перничани са 9-и с 3 точки след 1 победа и 2 загуби. В следващия кръг Пирин е домакин на коравия тим на Хебър (Пазарджик), докато Марек ще гостува на шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас).

Срещата бе доста оспорвана в първите три гейма, като битката се решаваше след 25-а точка. Единствено в четвъртата част момчетата на Миро Живков бяха категорични и се откъснаха от началото със стабилна разлика, спечелвайки мача след 25:18 и 3:1.

Най-полезен за Пирин бе Йордан Желязков със 17 точки (2 блока, 1 ас), а Георги Елчинов добави още 12 точки за победата. За тима на Миньор Любослав Симеонов завърши със страхотните 28 точки (3 аса), но и това не беше достатъчно за успеха.

МИНЬОР (ПЕРНИК) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (25:27, 27:25, 24:26, 18:25)