Марек спря Добруджа в Суперлигата (видео)

Волейбилистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записаха втора драматична победа в Суперлигата в България, след като се наложиха като домакини над Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:17, 27:29, 25:23, 23:25, 15:13) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер.

Така дупничани нанесоха първа загуба на Добруджа и са на 6-о място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 4 точки. Добричлии пък са втори също с 2 победи и 1 загуба, но с 6 точки. В следващия 4-и кръг Марек приема новака Дунав (Русе), а Добруджа е домакин на вицешампиона Монтана. Срещите са в петък (9 ноември) от 18,15 часа и събота (10 ноември) от 18,00 часа.

Домакините от Марек тръгнаха ударно в първия гейм на срещата, вземайки преднина от няколко точки. Предимството на дупничани се запази до края и те поведоха с 1:0 след 25:17. Втората част бе доста оспорвана, като добричлии поеха инициативата, след което Марек изравни. Ситуацията се повтори още няколко пъти, но в крайна сметка Добруджа изравни геймовете след оспорвано 29:27. Ролите в следващите части отново се размениха и двата тима вкараха срещата в тайбрек. Там играта бе точка за точка, борбата бе за всяка топка, но домакините от Марек се оказаха по-издръжливи и измъкнах победата след 15:13 и 3:2.

Над всички за Марек бе Ивес Мутабази с 29 точки (6 блока!, 3 аса) за победата. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев и украинският посрещач Игор Антонюк приключиха с по 23 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.
МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:2 (25:17, 2)7:29, 25:23, 23:25, 15:13
МАРЕК: Стилян Асенов 2, Им Мутабази 29, Ангел Велков 15, Светослав Иванов 17, Павел Душков 3, Борислав Апостолов 7 - Георги Михайлов-либеро (Стефан Георгиев 2, Станислав Величков, Цветелин Цветанов)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ
ДОБРУДЖА: Денимир Димитров 1, Велизар Чернокожев 23, Игор Антюк 23, Ивайло Иванов 9, Денис Чавдаров 3, Александър кордев 6 - Самуил Василев-либеро (Светослав Арнаудов 1, Виктор Костадинов 2)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.

Снимка: zadupnitsa.com