Още три български победи на турнир по бадминтон в Унгария

Още три победи постигнаха българските състезатели на международния турнир по бадминтон в унгарския град Будайорс с награден фонд 25 хиляди долара.

Мария Мицова стартира с успех на сингъл срещу квалификантката Кристина Джанхобекова (Украйна) с 21:14, 21:13 за 24 минути. Следващата й съперничка е представителката на домакините Лаура Шароши. На двойки мъже Димитър Янакиев и Алекс Влаар победиха Игор Биелан и Андрия Додер с 21:11, 21:13 за 21 минути и по-късно днес ще играят срещу Рохан Капор и Саураб Шарма от Индия.

Даниел Николов и Иван Русев елиминираха в първия кръг Миха Иванич и Гаспер Кривец (Словения) с 21:16, 17:21, 21:11 за 38 минути и следващата им среща е срещу вторите поставен Дейвид Даугаард и Фредерик Сьогаард (Дания).

По-рано днес Димитър Янакиев се справи с Кирило Леонов от Украйна с 21:17, 21:14 за 29 минути. По-късно днес той ще играе срещу номер 7 Адриан Джьолко (Полша). На смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар, които постигнаха две поредни победи, загубиха във втория кръг от водачите в схемата Рохан Капоор и Кухо Гарг (Индия) в оспорван мач с 18:21, 19:21 за 31 минути.

На сингъл Даниел Николов загуби на старта от квалификанта Алекс Лейн (Англия) с 21:9, 19:21, 11:21 за 46 минути, а Иван Русев отстъпи пред водача в схемата Виктор Свендсен от Дания с 19:21, 15:21 за 38 минути.