Наполи се разправи с Емполи и без куп титуляри (видео)

Отборът на Наполи постигна очаквана победа с 5:1 над Емполи в първия мач от 11-ия кръг в Серия “А”. Домакините на “Сан Паоло” излязоха с доста експериментален състав, в който липсваха много от звездите на тима. Това обаче не се отрази особено на играта им и те прибавиха нови три точки в актива си с голове на Лоренцо Инсиние в 9-ата, Дрис Мертенс в 38-ата, 64-ата и 93-ата и Аркадиуш Милик в 90-ата минута. За гостите почетното попадение бе дело на Франческо Капуто в 58-ата минута.

Карло Анчелоти бе направил цели седем промени в състава си. Той заложи на Лоренцо Инсиние и Дрис Мертенс в атака, а Пьотър Зелински и Фабиан Руис действаха по двете крила.

В същото време Емполи излезе с Франческо Капуто на върха на атаката, а той бе подкрепян от по-задни позиции от Сали Юкан и Раде Крунич.

Още в 3-ата минута Наполи стигна до голово положение. Дрис Мертенс стреля от воле отблизо, но право в ръцете на вратаря.

В 9-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Инсиние получи хитър пас в наказателното поле, промуши се между трима играчи на противника и технично прати топката в мрежата за 1:0.

В 15-ата минута Емполи успя да отбележи гол, който обаче не бе зачетен заради засада. В 31-ата минута и Крунич имаше шанс да обстрелва вратата на Орестис Карнезис, но ударът му бе слаб и неточен.

Наполи имаше нова хубава възможност в 35-ата минута, когато Зелински стреля от дистанция, но Порведел с решителна намеса опази вратата си.

В 38-ата минута Дрис Мертенс удвои преднината на Наполи. Той напредна през центъра и с много добре насочен удар по земя не остави шансове на вратаря.

И втората част започна с шанс за Наполи. В 51-ата минута Зелински пробва далечен удар, но над вратата. Две минути по-късно домакините имаха нова чудесна възможност, след като организираха хубава контраатака, но Елсейд Хисай отблизо не успя да отбележи.

В 56-ата минута и Фабиан Руис пробва далечен изстрел, но не затрудни вратаря.

В 58-ата минута Емполи върна интригата в мача. Почти от нищото гостите върнаха един гол чрез Франческо Капуто. Нападателят получи извеждащ пас зад защитата, напредна на скорост и хладнокръвно реализира за 2:1.

В 62-ата минута гостите имаха нов добър шанс. Юкан се ориентира най-добре в наказателното поле и стреля от воле отблизо, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата.

В 64-ата минута обаче Дрис Мертенс набързо охлади ентусиазма на съперника. Белгиецът с прекрасен удар от границата на наказателното поле не остави шансове на вратаря за 3:1.

В 72-ата минута Емполи можеше отново да върне интригата. При едно центриране от корнер Матиас Силвестре стреля опасно с глава, но на сантиметри над напречната греда.

В 78-ата минута Хосе Кайехон се озова на добра позиция в пеналта, но ударът му отблизо бе покрай вратата.

В 90-ата минута влезлият като резерва Аркадиуш Милик записа името си сред голмайсторите. Той бе намерен около точката на дузпата и веднага засече кълбото в мрежата за 4:1. В добавеното време на мача неаполитанците отбелязаха и пето попадение. Дрис Мертенс изскочи зад защитата, финтира и вратаря и вкара в опразнената врата за 5:1, оформяйки своя хеттрик.

С този успех Наполи си върна второто място в класирането с 25 точки, като се приближи на 3 зад лидера Ювентус, който обаче още не е изиграл своя двубой от кръга срещу Каляри. Емполи пък остава на 18-ото място с 6 спечелени точки до момента.