Желев: Надиграхме Монтана през първото полувреме

Наставникът на Литекс Живко Желев изрази разочарование, че тимът му допусна обрат и загуби от Монтана с 1:2, въпреки че надигра "сините" през първото полувреме на "Огоста".

"Наистина надиграхме Монтана през първото полувреме. Водим в резултата, имаме няколко добри шансове, а не успяваме да отбележим и второто полувреме ни вкарват и губим. Държа да кажа, че отбор не се гради за ден-два или месец. Надявам се да не ни падат главите и няма за какво. Ще се стараем да вземем колкото може повече от следващите мачове. Вървим възходящо от един месец, като се надявам така да продължаваме. Имаме четири мача до края на сезона и се надявам, че ще останем в първата шестица.

Ние не успяваме да затрудним само Монтана, а и други съперници. Слабите ни мачове се броят на пръсти. Загубихме от лидера в класирането - Царско село с 2:3, отстъпвайки в последната минута. Имахме два по-слаби мача през тези 13 кръга. Продължаваме да изискваме доста от футболистите. Трябва им малко повече време на новите футболисти. Убеден съм, че ако успеем да задържим всичките си футболисти, Литекс ще изглежда по различен начин. Важното е като излязат на терена да се влагат и да мислят само за конкретния мач. Във всеки мач излизаме и играем за победа. Вече времето ще покаже до къде ще стигнем", сподели Желев.