Монтана обърна Литекс за 5 минути (видео)

Отборът на Монтана постигна труден успех с 2:1 над Литекс в среща от 13-ия кръг на Втора професионална лига. Гостите от Ловеч поведоха в 19-ата минута чрез Георги Иванов. Футболистите на Ферарио Спасов стигнаха до трите точки, след като Тони Тасев изравни в 66-ата минута, а пет по-късно Атанас Илиев оформи крайния резултат на стадион "Огоста".

Двубоят започна равностойно, като двата тима не създадоха нищо интересно в началните минути. Първата любопитна ситуация дойде в 14-ата минута, когато Атанас Илиев се опита да се разпише след подаване на Сергей Георгиев, но нападателят шутира далеч от целта.

Първото попадение на стадион "Огоста" падна в 19-ата минута, когато Георги Иванов майсторски засече с глава центриране на Илиян Капитанов.

В 30-ата минута играчите на Монтана бяха изключително близо до изравнителен гол. Галин Ташев центрира в наказателното поле към Атанас Илиев, но бранител на гостите го изпревари и изчисти топката, но право в краката на Николай Цветков, който от близка дистанция не успя да прати коженото кълбо в мрежата.

В края на първата част Добромир Бонев се озова сам срещу Ивайло Василев, но младият футболист не успя да преодолее стража на “сините”.

В 55-ата минута Николай Цветков нацели страничната греда. Малко по-късно Тони Тасев изравни резултата. Атакуващият футболист на гостите се разписа с глава след отлично центриране на Демона.

Пет минути по-късно звездата в атаката на "сините" отбеляза втори гол в мрежата на Петър Петров. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле и с мощен шут заби своя седми гол от началото на сезона във Втора лига.

До края на срещата двата тима не успяха да създадат голови положения и битката завърши с успех 2:1 за домакините. Отборът на Ферарио Спасов продължава да е на втората позиция в шампионата с актив от 27 точки. Ловчанлии са на шесто място с 18 пункта.

В следващия кръг Монтана гостува на Пирин (Благоевград), а Литекс ще приеме втория отбор на Лудогорец.

МОНТАНА - ЛИТЕКС 2:1