Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите в Тексас

Българката Сесил Каратанчева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Тайлър, Тексас (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара.

29-годишната Каратанчева се наложи над поставената под номер 5 представителка на домакините Клеър Лю с 6:4, 6:3 за 90 минути.

Софиянката взе първия сет с решаващ пробив в десетия гейм, а след това навакса ранен пробив пасив във втората част и със серия от три поредни гейма стигна до крайната победа.

Така Каратанчева си осигури 2027 долара и 21 точки за световната ранглиста, в която заема 239-ата позиция.

Следващата съперничка на българката е бразилката Беатрис Адад Мая. Двете имат един мач помежду си преди месец в Стоктън (САЩ), който Каратанчева спечели с 4:6, 7:5 и отказване на Адад Мая заради травма.