Алмерия и Виляреал си вкараха по три гола

Отборите на Алмерия и Виляреал не излъчиха победител в първата среща помежду си от 1/8-финала за Купата на Испания. Двата тима сътвориха истински спектакъл, като си отбелязаха по три гола за крайното 3:3. Още по-любопитно е, че всичките попадения паднаха през втората част.

Домакините първи взеха преднина в мача с гол от дузпа на Чема Нунес в 52-ата минута, но след това Виляреал направи пълен обрат, вкарвайки три поредни попадения.

Санти Касорла изравни в 68-ата минута, а автогол на Франсиско Кайехон изведе гостите напред в резултата в 78-ата минута. Самуел Чуквуезе пък бе автор на третотопо падение за “Жълтата подводница”.

Алмерия обаче успя да запази интригата с два късни гола на Секу Гасама в 86-ата и 91-ата минута, с които бе оформено крайното 3:3.

Все пак Виляреал остава фаворит за продъжлаване напред, тъй като е домакин в реванша на 5 декември, а вече има три отбелязани гола на чужд терен.