Олимпиакос и Везенков не успяха да спрат ЦСКА

Олимпиакос (Пирея) и Александър Везенков не успяха да спрат победния ход на ЦСКА (Москва) в Евролигата. Гърците загубиха минимално гостуването си в руската столица, отстъпвайки на “армейците” с 65:69, като за домакините това бе пета победа в пет мача през новия сезон в най-силния турнир на континента.

Българският национал получи близо 11 игрови минути от Дейвид Блат, но не атакува коша нито веднъж и завърши без точков актив. Везенков все пак овладя 4 борби и извърши 1 нарушение, за да приключи с коефициент от 3 пункта.

Гостите изиграха силно първо полувреме, в което си осигуриха четири точки аванс - 35:31 на почивката. ЦСКА обърна развоя на срещата в своя полза в третата четвърт, в която допусна едва 9 точки в коша си и взе инициативата за 44:52 преди финалните 10 минути. Непримиримият Василис Спанулис доближи Олимпиакос до съперника през последната част, но до обрат не се стигна и гърците инкасираха поражение с 65:59, което бе трето за тях през сезона.

Именно Спанулис вкара най-много за Олимпиакос - 16 точки, а освен тях се отличи и с 6 асистенции. Йоргос Принтезис (14) и Найджъл Уилямс-Гос (13) бяха другите двама с двуцифрен актив за гостите.

Серхио Родригес с 20 точки и Уил Клайбърн със 17 точки, 9 борби и 4 отнети топки бяха над всички за московчани.