На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Берое с драматичен успех срещу Умеа

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна първа победа в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп. Старозагорки победиха гостуващия Умеа (Швеция) с 68:67 в драматичен мач, въпреки че имаха аванс от 17 точки в хода на двубоя.

Възпитаничките на Татяна Гатева загубиха първата четвърт, но изиграха страхотна втора и на почивката имаха аванс от 44:30. Четири минути преди края на третата част преднината на българките беше 55:38, но гостенките не се предадоха и 1:32 минути преди сирената намалиха пасива си на 67:68. До края на мача и двата тима направиха пропуски, а за шведките Тифани Браун изпусна тройка със сирената и Берое стигна до успеха.

За домакините се отличи Ана Почек с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 12 борби. Бриана Люис добави 12 точки и 16 борби, а Снежана Алексич вкара 12 точки. За шведския тим Холи Мършън наниза 24 точки, а Ама Дегбеон завърши 14 точки и 11 борби.

Берое е на трето място в групата с една победа и една загуба, а в следващия си мач на 8 ноември ще гостува на Боташ (Турция). Тази вечер Боташ загуби от лидера Чукурова в турското дерби с 63:85 (20:31, 12:22, 19:16, 12:16).