Вижте любопитните факти около ГП на Малайзия в MotoGP

Сезон 2018 в Световния шампионат по мотоциклетизъм идва към своя край и този уикенд ще сме свидетели на предпоследния кръг от календара. Шампионът вече е ясен, но докрая ще има интрига за втората позиция в генералното класиране. В момента тя е заета от пилота на Ducati Андреа Довициозо, но на 15 точки зад него е Валентино Роси, който въпреки техническите си проблеми, направи една отлична кампания в шампионата.

Ако Дови спечели състезанието този уикенд, това ще бъде третата му поредна победа в Малайзия. Ако се качи на подиума, той ще изравни легендата на спорта Кевин Шванц с 51-ви подиум в кралския клас.

Съотборникът на Доктора Маверик Винялес прекъсна миналия уикенд рекордната негативна серия от 25 състезания без победа за Yamaha и ако успее да спечели и тази неделя, ще запише първите си две последователни победи от началото на сезон 2017 (Катар и Аржентина).

Ако пилотът на Suzuki Андреа Яноне се качи на подиума, това ще бъде първият път в кариерата му в MotoGP, в който ще си завоюва пет подиума в един сезон.

Ако новият стар шампион Марк Маркес спечели полпозишън, това ще бъде неговият 80-и в цялата кариера.