Сок и Зверев са четвъртфиналисти в Париж

Защитаващият титлата си Джак Сок (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд 4,872 милиона евро. Сок разгроми Малек Джазири (Тунис) с 6:0, 6:4 за 55 минути. Тунизиецът влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите на мястото на отказалия се поради контузия номер 1 в схемата Рафаел Надал (Испания). В спор за място на полуфиналите Джак Сок ще играе с победителя от мача между Доминик Тийм (Австрия) и Борна Чорич (Хърватия).
Номер 4 в схемата Александър Зверев (Германия) също достигна до четвъртфиналите след лесна победа над Диего Шварцман (Аржентина) с 6;4, 6:2. На полуфиналите Зверев ще играе срещу Карен Хачанов (Русия), който елиминира номер 8 в схемата Джон Иснър (САЩ) с 6:4, 6:7(9), 7:6(8) за 2:28 часа. 22-годишният руснак пропиля три мачбола в тайбрека на втория сет, а в тайбрека на третата част двамата имаха по нови две възможности да затворят мача. Иснър наниза 19 аса, но отстъпи с 8:10 в тайбрека и загуби мача.
По-късно днес номер 3 Роджър Федерер (Швейцария) излиза срещу Фабио Фонини (Италия).