Бразилски полуфинал в Копа Судамерикана

Два бразилски отбора ще се изправят един срещу друг на полуфиналите за Копа Судамерикана. Това са Флуминензе и Атлетико (Паранаензе), които преодоляха по драматичен начин четвъртфиналната фаза. Флуминензе се наложи с 1:0 при гостуването си на Насионал (Монтевидео), а Атлетико (П) отстъпи със същия резултат на сънародниците си от Баия, но триумфира след дузпи.

В Монтевидео местният Насионал не успя да се възползва от удобния резултат, който бе постигнал на чужд терен (1:1) и преклони глава пред Флуминензе. Уругвайците през почти през целия мач се защитаваха, а гостите търсеха гол, който да ги класира напред. Той падна в 49-ата минута след груба грешка на вратаря Естебан Конде. Стражът на Насионал подаде топката на противников футболист, последва пас към Лусиано Невеш и точен изстрел на нападателя. В края Алфонсо Ешпиньо от домакините получи червен картон за груб фаул.

Още по-инфарктна развръзка имаше в изцяло бразилския четвъртфинал. Атлетико (Паранаензе) прие Баия след успех с 1:0 като гост, но в 45-ата минута общият резултат беше изравнен благодарение на гол на Дъглас Гроли. След почивката не паднаха други попадения и се стигна до продължения. В тях резултатът остана непроменен и спорът трябваше да бъде решен след дузпи. Всички четирима изпълнители за домакините бяха точни, а Винисиус и Зе Рафаел от Баия пропуснаха.

За полуфиналите вече се класира и Санта Фе, а тази нощ предстои реваншът между Дефенсия и Хустисия от Аржентина и колумбийския Атлетико Хуниор.