Стамен Белчев обявява целите на ЦСКА-София в турнира за Купата и в първенството

Рулетката на дузпите прати Ботев (Пловдив) на четвъртфинал за Купата на България (видео+снимки)

Отборът на Ботев (Пловдив) се класира на четвъртфинал за Купата на България. “Канарчетата" се наложиха с 4:3 над Берое след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши при резултат 0:0.
101 Берое - Ботев (Пд)

Срещата започна изключително равностойно, като първата интересна ситуация дойде чак в 18-ата минута, когато Вандерсон направи уникален пробив, след което подаде към Рубен Бригидо, който от няколко метра уцели Джонатан Перейра. Бранителят бе застанал на голлинията и по този начин предотврати сигурен гол.

В 28-ата минута Джонатан получи пас от Тодор Неделев, крайният бранител си поведе добре топката и шутира, но кълбото премина встрани от целта. Малко по-късно и Неделев пробва да изненада Душан Перниш с техничен шут от дистанция, но отново топката премина далеч от вратата.

Пет минути преди края на първата част Мартин Камбуров центрира към Борислав Цонев. Халфът стреля с глава, но право в ръцете на Даниел Кайзер.

В 57-ата минута Густаво Афонсо стреля по тревата, но Перниш спаси. Малко по-късно отново той пробва да се разпише, но право в ръцете на стража на домакините.

В 87-ата минута Вандерсон проби и центрира в наказателното поле, където обаче и резервата Меска, и Рубен Бригидо не успяха да засекат топката.

В 92-ата минута Кайзер се намеси решително. Иван Бандаловски шутира от малък ъгъл, но вратарят на “канарчетата” се справи със ситуацията. Това бе и последната интересна ситуация за редовните 90 минути.

През първото продължение не се случи нищо интересно и логично резултатът остана непроменен.

През вторите 15 минути играчите на Александър Томаш бяха по-активните на терена, но отбраната на гостите се справи и срещата завърши без попадения.

При лотарията на дузпите късметът бе на страната на “жълто-черните”. Ботев пропусна само една дузпа, пропиляна от Стивън Петков, а пропуски за Берое направиха Георги Ангелов и Мартин Райнов.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0 след редовното време и продълженията (3:4 след изпълнение на дузпи)