Боро взе скалпа на елитния Кристъл Палас след зрелищен гол

Мидълзбро се класира за 1/4 финалите на турнира за Купата на лигата, след като победи с 1:0 елитния Кристъл Палас на "Ривърсайд". Единственото попадение бе отбелязано от Люис Уинг в добавеното време на първата част.

Рой Ходжсън и Тони Пюлис бяха направили по осем промени в своите състави. Уан-Бисака, Таунзенд и Джордан Аю запазиха титулярните си места в отбора на Палас от мача с Арсенал. Заха обаче дори не бе групата за днешния двубой. Даниел Аяла, Джордж Френд и Пани Пакнеър пък останаха от състава на Боро, който стартира преди няколко дни срещу Дарби Каунти.

Домакините бяха по-добрият отбор преди почивката, но нанесоха своя удар едва в добавеното време на първото полувреме, когато Люис Уинг отбеляза след страхотен изстрел от 25 метра, след който прати топката в горния десен ъгъл.

След почивката "орлите" създадоха натиск, но така и не успяваха да стигнат до много чисти голови ситуации. Гостите бяха най-близо до изравняването в 88-ата минута, когато Андрос Таунзенд изпълни добре пряк свободен удар, но Константопулос реагира брилянтно и изби.
В добавеното време играчите на Кристъл Палас дори имаха претенции за дузпа, след като удар на Мак Мейер срещна ръката на бранител на Мидълзбро, но главният съдия даде сигнал, че играта трябва да продължи.