Павел Дочев едва не шокира Нюрнберг, Шалке се спаси драматично срещу Кьолн

Представителите на германския футболен елит Шалке 04 и Нюрнберг преодоляха втория кръг на турнира за Купата на Германия, но го сториха по доста труден начин - след изпълнение на дузпи. “Кралскосините” от Гелзенкирхен излъгаха с 6:5 след дузпи като гости лидера във Втора Бундеслига Кьолн. В редовното време двата тима си размениха по едно попадение, а в продълженията не бяха отбелязани голове.

Джон Кордоба изведе “козлите” от Кьолн напред в резултата с гол в 43-ата минута. Той стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет в тялото на играч на Шалке и топката се озова във вратата на гостите. Две минути преди края обаче резервата Набил Бенталеб изравни от дузпа и прати мача в продължения. Двете 15-минутни продължения не бяха достатъчни на двата тима, за да определят победителя и се стигна до изпълнение на дузпи. Кьолн (Хогер и Д. Дрекслер) направи два пропуска от бялата точка, а Шалке сгреши само веднъж (Бенталеб) и се класира на 1/8-финалите.

КЬОЛН - ШАЛКЕ 5:6 (след дузпи, в редовното време и продълженията 1:1)

5:6 Ут

В друг мач от втория кръг на турнира воденият от българския специалист Павел Дочев тим на Ханза (Рощок) бе напът да поднесе изненада при домакинството си на елитния Нюрнберг, но загуби с 2:4 след изпълнение на дузпи.

В редовното време двата отбора си размениха по един гол. Паскал Брайер даде аванс на третодивизионния тим в 35-ата минута, но Адам Зрелак изравни в 90-ата и попари домакините. В 94-ата минута Йонас Хилдебранд вкара гол за Ханза, но в 103-ата Федерико Паласиос-Мартинес изравни. При дузпите футболистите на Нюрнберг бяха безгрешни и превърнаха в голове всичките си 4 изпълнения, докато играчите на Дочев сбъркаха два пъти (Хилдебранд и Булов) и отпаднаха от турнира.

ХАНЗА (РОЩОК) - НЮРНБЕРГ 2:4 (след дузпи, в редовното време 1:1, след продължения 2:2)

1:0 Брайер (35)

1:1 Зрелак (90)

2:1 Хилдебранд (94)

2:2 Паласиос-Мартинес (103)