Милан в зона ШЛ след гол в 90-ата минута

Отборът на Милан измъкна трите точки в последния момент от Дженоа и се изкачи на четвърто място в Серия "А". "Росонерите" спечелиха с 2:1 след гол в последните секунди на Алесио Романьоли. Капитанът преди това си беше отбелязал автогол в 56-ата минута, като изравни резултата след попадението на Сусо още в самото начало на срещата.

Срещата на "Сан Сиро" беше отложен сблъсък от първия кръг на първенството.

Двубоят трябваше да се играе на старта на сезона, но заради голямата трагедия разтърсила Генуа и цяла Италия на 14 август - рухването на моста Понте Моранди, срещата беше отложена.

32 Милан излъга Дженоа в последната минута

Наставникът на "росонерите" Джанаро Гатузо отново направи промяна в схемата, като излезе с 3-5-2. Преди няколко дни той замени 4-3-3 с 4-4-2, а тимът му постигна успех с 3:2 над Сампдория.

Той направи две промени сред титулярите, като контузените Давиде Калабрия и Лукас Билия бяха заменени от Тиемуе Бакайоко и Хакан Чалханоглу.

Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Родриго Родригес в защита. Франк Кесие, Бакайоко, Чалханоглу, Диего Лаксалт и Сусо действаха зад Патрик Кутроне и Гонсало Игуаин.

Треньорът на гостите Иван Юрич направи три промени от равенството 2:2 през миналия уикенда с Удинезе.

Ервин Зуканович, Лука Мацители и Корай Гюнтер започнаха вместо Педро Перейра, Кристиан Ромеро, Раниере Сандро. Йонуц Андрей Раду беше вратар, а Давиде Бираски, Гюнтер и Зукнович защитниците на схемата 3-5-2. Дарко Лазович, Ромуло, Мацители, Даниел Беса и Доменико Кришито бяха халфовете, а Кристиан Куаме и Кшищов Пьонтек, който е голмайстор на първенството с 9 попадения, водеха атаката.

Двубоят започна отлично за "червено-черните", които след три минути вече водеха в резултата. Сусо беше точен с красив изстрел от 25 метра, отбелязвайки втори пореден гол и общо четвърти през този сезон в Серия "А". Кутроне пробва слаб удар, а младият Куаме пробва рефлекса на Донарума в 15-ата минута.
Малко след това Кесие стреля отстрани на вратата след подаване на Сусо. Пьонтек пък беше близо до своя 10-и гол в калчото в 23-ата минута, но ударът му беше избит от Романьоли, въпреки че реферът отсъди аут.

Последните минути на първата част "грифоните" натиснаха и започнаха да затрудняват домакините.

Втората част започна с отлично спасяване на Раду, който със сетни усилия изби в корнер удар на Гонсало Игуани, рикоширал в крак на негов съотборник. Последваха няколко силни минути на гостите.

Поредица от грешки в защитата на Милан доведе до равенството в 56-ата минута. Първо Бакайоко сбърка в наказателното поле, като върна топката на два метра в краката на Родригес, който се оплете и Куаме взе топката. Нападателят стреля от малък ъгъл, коженото кълбо рикошира в крака на Романьоли и последва невероятна парабола, която прехвърли Донарума и спря в мрежата за 1:1. Това бе 16-и пореден мач в калчото, в който "росонерите" допускат гол във вратата си, като изравниха антирекорд на клуба от сезон 1947/1948 година.

Иняцио Абате влезе на мястото на Лаксалт, а отборът заигра 4-4-2. В този момент Милан се опита да се събуди, но дойдоха минутите на Раду.

Румънският вратар спаси с отличен рефлекс изстрел на Игуаин в 65-ата минута. Четири минути след това стражът парира и удар на Кесие. Милиметри лишиха Чалханоглу пък от гол в 72-ата минута, когато си вдигна топката и стреля от въздуха, но коженото кълбо мина покрай лявата греда. Испанецът Сусо също беше спря от поредното отлично спасяване на Раду.

При следващата атака на "грифоните" Донарума спаси Милан, като със сетни сили изби в корнер удар по земята на Лазович, който нахлу отдясно в наказателното поле. Последва пропуск на Мусакио, който също прати топката в ръцете на вратаря.

"Росонерите" се хвърлиха в атака и накрая късметът беше на тяхна страна. Най-добрият на терена в този мач Раду сбърка при едно излизане и боксира топката на границата на наказателното поле, където капитанът на Дявола Романьоли я върна на секундата във вратата с параболичен удар за крайното 2:1.

Така десет дни по-късно от загубата в 91-ата минута в дербито с Интер, Милан измъкна трите точки в последните секунди, както стори това при първия си успех за сезона срещу Рома (2:1).

Петата победа от десет мача и общо четвърта в последните пет двубоя от калчото изкачиха играчите на Гатузо на четвърто място с 18 точки. Толкова има и Лацио, а Наполи и Интер са с актив от 22 точки, докато шампионът Ювентус е лидер с 28 точки след първите 10 кръга. Именно четвъртото място е основната цел на гранда от Милано, който иска да се върне в Шампионската лига.

Дженоа остана с 14 точки на 11-то място, като секунди разминаха "грифоните" с трето поредно равенство в калчото и второ поред далеч от Генуа, след 1:1 с Ювентус на "Алианц Стейдиъм".

Миланистите гостуват на Удинезе, а Дженоа отново играе на "Сан Сиро" през уикенда, но този път срещу "нерадзурите".