Арсенал се промъкна на 1/4-финалите за "Карабао Къп" след труден успех над Блекпул

Отборът на Арсенал надви с 2:1 Блекпул в двубой от 1/8-финалите на турнира за Купата на лигата ("Карабао Къп"). Домакините се поизмъчиха сериозно срещу третодивизионния тим, който създаде няколко добри положения за гол пред Петр Чех и дори удари греда в 60-ата минута. "Артилеристите" поведоха с гол на Щефан Лихщайнер в 33-ата минута, а в 50-ата минута Смит-Роу вкара втори гол във вратата на Хауърд. В 56-ата минута отборът на Унай Емери остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Матео Гендузи. С предимство от един човек на терена гостите намалиха чрез Поуди О'Конър в 66-ата минута. В 84-ата минута численото равенство между отборите бе изравнено след директен червен картон за голмайстора О'Конър, който влезе доста грубо в краката на Обамеянг.
Срещата на "Емиратс" започна с едноминутно мълчание в знак на почит към загиналия преди дни в катастрофа с хеликоптер президент на Лестър Вичай Сривадханапрабха.
Двубоят започна равностойно и за двата отбора, а положения и пред двете врати липсваха. Първото положение в срещата дойде в 18-ата минута и бе в полза на Арсенал. Хенрик Мхитарян получи добра възможност за удар към вратата на Хауърд, но изстрелът му премина покрай десния страничен стълб.
"Артилеристите" поведоха в 33-ата минута още с първото си по-сериозно голово положение. Щефан Лихщайнер бе изпуснат от бранителите на Блекпул и успя да засече центриране на Гендузи, което попадна точно между линията на защитата и стража Хауърд.
В 45-ата минута Аарън Рамзи не успя да се възползва от добро центриране на Мейтланд-Нийлс, пращайки допката в аут. Само пет минути след началото на второто полувреме футболистите на Арсенал достигнаха до втори гол, а негов реализатор бе Смит-Роу. Младокът вкара във вратата на Блекпул след слаба намеса на стража Хауърд при изстрел на Карл Дженкинсън.
Само три минути след гола на Арсенал отборът на Блекпул бе близо до това да намали резултата, но удар на О’Конър срещна напречната греда. В 56-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон на Матео Гендузи. Последва натиск на гостите и силен изстрел на Гай в 60-ата минута от далечна дистанция, който премине застрашително над напречната греда.
С човек повече на терена гостите от Блекпул намалиха резултата в 66-ата минута чрез О’Конър, който засече центриране от ъглов удар на Джордан Томпсън. Няколко минути по-късно футболистите на Блекпул вкараха втори гол във вратата Петр Чех след фрапантна грешка на стража, но за късмет на чеха Делфунесо бе в положение на засада и попадението бе отменено.

В 84-ата минута голмайсторът за гостите Поуди О’Конър бе изгонен с директен червен картон за брутално влизане в краката на Обамеянг в центъра на терена. До края на срещата двата отбора не създадоха положения за гол пред противниковата врата и "артилеристите" подпечатаха класирането си за 1/4-финалната фаза на турнира.

АРСЕНАЛ - БЛЕКПУЛ 2:1
1:0 Лихщайнер (33)
2:0 Смит-Роу (50)
2:1 О'Конър (66)