40-годишният Писаро поведе Вердер към разгромна победа

Тимът на Вердер (Бремен) се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия, след като в мач от втория кръг разгроми с 5:1 като гост четвъртодивизионния Вайхе Фленсбург 08.

40-годишният перуански нападател Клаудио Писаро отбеляза първия гол в мача, давайки преднина на “бременските музиканти”. Илидио изравни за Вайхе 08 в 27-ата минута, но десет минути по-късно Флориан Кайнц върна аванса от един гол на Вердер, а минута преди края на първата част Дейви Клаасен бе точен за 1:3 от дузпа.

През второто полувреме бременци реализираха още две попадения, чийто автор бе включилият се от пейката австрийски нападател Мартин Харник. Той бе точен в рамките на 4 минути - в 76-ата и 80-ата.

ВАЙХЕ ФЛЕНСБУРГ - ВЕРДЕР (БРЕМЕН) 1:5
0:1 Писаро (8)
1:1 Илидио (27)
1:2 Кайнц (37)
1:3 Клаасен (44-дузпа)
1:4 Харник (76)
1:5 Харник (81)