Борусия (Д) се размина с голям гаф, измъкна се в 120-ата минута

Отборът на Борусия (Дортмунд) се класира драматично за 1/8-финалите на турнира за Купата на Германия. “Жълто-черните” не излязоха с най-доброто на “Сигнал Идуна Парк” срещу третия във Втора Бундеслига Унион (Берлин), но все пак спечелиха двубоя между двата тима от втория кръг с 3:2 след продължения. В редовното време резултатът бе 2:2, а в 120-ата минута Марко Ройс стана автор на победното попадение от дузпа.

В 40-ата минута Шинджи Кагава стреля с глава след центриране отляво, стражът Рафал Гикиевич първоначално спаси на голлинията, но Кристиан Пулишич бе на точното място в точния момент и направи лесна добавка - 1:0.

Току-що появилият се в игра за непознаващия поражението във Втора Бундеслига този сезон Унион Себастиан Полтер изненада домакините, като изравни резултата в 63-ата минута. Той бе изведен очи в очи със стража Марвин Хитц и с хладнокръвен удар по земя преодоля швейцареца.

В 73-ата минута Макмилиан Филип с хубав гол върна преднината от един гол на “жълто-черните”. Филип получи топката в наказателното поле и с мощен шут в близкия на Гикиевич ъгъл опъна мрежата.
Изглеждаше, че дортмундци все пак ще се поздравят с минимална победа, но две минути преди края Полтер за втори път изравни резултата. До попадението на берлинчани се стигна след лошо хвърляне на топката от страна на Хитц. Гостите наказаха разконцентрираната игра в тази ситуация на лидера в Бундеслигата и Полтер с глава заби топката във вратата на Борусия, шокирайки дортмундци - 2:2.

Мачът влезе в продължения и нещата отиваха към дузпи, но все пак Борусия се спаси в самия край. В 118-ата минута елитният тим получи право да изпълни дузпа за наивно нарушение на Марвин Фридрих срещу Пулишич. Фридрих получи втори жълт, съответно червен картон, а появилият се от пейката в края на редовното време Марко Ройс не сбърка от бялата точка и донесе изстраданата победа на Борусия.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - УНИОН (БЕРЛИН) 3:2 след продължения (в редовното време 2:2)
1:0 Пулишич (40)
1:1 Полтер (63)
2:1 Филип (73)
2:2 Полтер (88)
3:2 Ройс (120-дузпа)