Рилски спортист се бори, но отново допусна загуба в Европа

Отборът на Рилски спортист (Самоков) допусна трета поредна загуба в турнира ФИБА Европа, след като тази вечер възпитаниците на Людмил Хаджисотиров загубиха при домакинството си на Порто Ферпинта с 81:88 (18:20; 17:22; 22:18; 24:28) в двубой от III кръг на група “F”.

Златин Георгиев и Джейлин Дженкинс вкараха по 16 точки за самоковци, като последния добави към сметката си и 11 борби, а Димитър Маринчешки и Антъни Гуджино завършиха съответно с по 11 и 10 точки.

Двубоят започна равнотойно, като играта вървеше кош за кош, а след пет минути игра Рилецо водеше с 13:10. Домакините поддържаха крехката си преднина почти до края  първата четвърт, но в заключителните 120 секунди португалците поеха инициативата и стигнаха до пълен обрат – 20:18.

През втория период гостите не изпуснаха контрола върху събитията на терена, като не само запазиха лидерската си позиция, но успяха и да увеличат разликата в своя полза до седем точки – 42:35 на почивката.

През второто полувреме баскетболистите на Рилски спортист стояха значително по-добре на терена и започнаха топят изоставането си с всяка изминала минута. След 30 минути игра самоковци вече бяха само на три точки зад съперника – 57:60, а в заключителния период възпитаниците на Людмил Хаджисотиров натиснаха още повече и стигнаха до пълен обрат – 81:80 при 1:13 минути до последния съдийски сигнал.

Последва прекъсване за Порто, след което, за съжаление на феновете в зала „Арена Самоков“, гостите използваха по-добре възможностите си, като отново си върнаха лидерството и този път не позволиха изненади, което им подсигури и крайния успех в мача – 88:81.