Треньорът на Гремио: Животът с ВАР е ш*бан

Ривър Плейт се класира за финала на Копа Либертадорес след изключително драматична победа с 2:1

като гост на Гремио. Второто попадение за “милионерите” в 95-ата минута дойде след дузпа, отсъдена след консултация с ВАР, но при първия им гол за 1:1 в 82-ата минута видеосистемата не бе използвана, въпреки съмненията, че голмайсторът Рафаел Боре е играл с ръка. Това стана повод за гневния коментар на наставника на Гремио Ренато Гаучо след двубоя.

“Много съм гневен, че отпаднахме по този начин. КОНМЕБОЛ казва, че харчи милиони долари за ВАР. За това? Гремио беше ограбен. Ш*бан живот. С толкова много камери как не може да види, че голът е с китката? Да не е Стиви Уондър, че да не види? Ще спи ли спокойно тази нощ?”, попита яростният треньор след срещата.

43 Ривър Плейт детронира Гремио в драматичен сблъсък и е на финал в Либертадорес

Гремио отпадна след общ резултат 2:2 и повече допуснати голове на свой терен.