Лудогорец е на четвъртфинал след дузпи (видео)

Отборът на Лудогорец се класира на четвъртфинал за Купата на България. "Орлите" се наложиха с 6:5 над Славия след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши при резултат 2:2

Галин Иванов изведе гостите напред в 14-ата минута, а в 35-ата Шверчок изравни. В 74-ата минута "зелените" стигнаха до пълен обрат с втори гол на Шверчок, но радостта им бе твърде кратка. Три минути по-късно Галин Иванов изравни.

Наставникът на българския шампион Антони Здравков бе заложил на доста от резервните си състезатели. От първата минута стартира юношата на “орлите” Доминик Янков. На вратата на "белите" пък се завърна Георги Петков, който пропусна мача с Етър.

Слаб мач за Лудогорец направи стражът Хорхе Броун, който допусна груби грешки при двете попадения на "белите".

Лудогорец създаде първата опасност в четвъртата минута. Вандерсон центрира отдясно към Шверчок, който от два метра не успя да засече с глава.

В осмата минута топовен изстрел на Якуб Шверчок срещна левия стълб на втарата на Георги Петков.
В 14-ата минута "белите" ликуваха. Галин Иванов вкара гол от фаул от повече от 30 метра, след груба грешка на Хорхе Броун, който бе излязъл напред за 0:1.
Намесата на Броун за пореден път показа лошото състояние, в което аржентинецът се намира.
В 23-ата минута българският шампион бе на крачка от изравняване, но след удар с глава на Янков Георги Петков се хвърли и в последния момент изби.

В 35-ата минута логичното се случи. Лудогорец изравни чрез Шверчок, който премина трима от футболистите на Златомир Загорчич и пусна топката покрай Петков за 1:1.

Превъзходството на Лудогорец продължи и в следващите минути, но разградчани не успяха да се възползват от едно чисто голово положение. Вандерсон излезе сам срещу Петков, но вместо да шутира, направи опит да се надиграва със стража, и сбърка.

В самия край на първата част Вандерсон отново пропусна отлична възможност, след прецизен пас от страна на Натанаел.

Втората част стартира скучно. Двата тима трудно стигаха до опасности пред противниковата врата.
При първата такава, в 74-ата минута, Шверчок изведе своя тим напред, след плътен удар по земя с левия крак за 2:1. Радостта на "зелените" обаче бе твърде кратка. Три минути по-късно Славия изравни. Иванов преодоля елементарно Сисиньо и шутира в ъгъла на Броун, който се хвърли, но топката мина под ръцете му - 2:2!

В продълженията Лудогорец притисна своя опонент, но играчите на Тони Здравков продължиха с пропуските. В 101-ата минута разградчани като по чудо не вкараха гол. Джоди Лукоки излезе на чиста позиция и шутира, но Петков се хвърли и спаси. При добавката Шверчок удари страничнага греда.

В 110-ата минута Клаудио Кешерю направи сериозен пропуск, след като не намери очертанията на вратата от няколко метра.

При лотарията на дузпите късметът бе на стрната на българския шампион. Лудогорец пропусна една дузпа, пропиляна от Лукаш Саша. Пропуски за столичани от бялата точка направиха Георги Йомов и Милен Гамаков.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 2:2 след редовното време и продълженията (6:5 след изпълнение на дузпи)