Тампа Бей разгроми Ню Джърси и оглави Източната конференция

Тампа Бей разгроми гостуващия Ню Джърси с 8:3 и се изкачи на върха в Източната конференция за Националната хокейна лига с актив от 17 точки.

Брейдън Пойнт се отличи с гол и четири асистенции и за първи път в кариерата си записа пет точки в един мач. Брейдън Кобърн и Никита Кучеров се разписаха по два пъти, а Стивън Стамкос и Райън МакДона допринесоха с по гол и по две асистенции.

Ню Джърси поведе с 2:0 с попадения на Майлс Уудс и Травис Заяц в първите 5:04 минута на мача, но след серия от пет безответни попадения домакините поеха контрола върху срещата.

Кайл Палмиери също реализира за гостите, които допуснаха четвърто поражение в последните си пет мача.

Нешвил запази лидерската си позиция в лигата след домакински успех с 4:1 над вицешампиона Лас Вегас. Райън Хартман се отличи с два гола, а Кале Ярнкрок и Виктор Арвидсон също вкараха за домакините, които имат 18 точки. Райли Смит откри резултата за гостите в края на първия период, но след това те бяха надиграни.

Джордън Еберле се разписа два пъти за успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 6:3 в залата на лидера в дивизия Метрополитън Питсбърг.

С победата гостите събраха 13 точки и изостават само на точка от съперника в подреждането.

Калгари надделя с 2:1 след продължение над домакина Бъфало и се изкачи на върха в Тихоокеанската дивизия с 15 точки.

Джони Годро вкара решителния гол в 2:40 минута на допълнителното време, след като Матю Ткачук изравни 56 секунди преди сирената.

Дейвид Ритич се отличи с 28 спасявания, а Шон Монахън записа асистенции и при двете попадения.

Джак Айкъл се разписа за домакините, които допуснаха обрат, но все пак взеха точка в пети пореден мач.

Детройт се наложи над домакина Кълъмбъс с 5:3 и прекъсна серия от девет поредни загуби срещу съперника.  Джими Хауърд отрази 34 удара, а Дилън Ларкин се отличи с два гола и асистенция за първата победа на тима срещу този противник от 9 декември 2016 година насам.

Брад Марчанд се разписа два пъти и помогна на Бостън да спечели гостуването си на Каролина с 3:2. Патрис Бержерон завърши с три асистенции, а вратарят Ярослав Халак направи впечатляващите 42 спасявания за победата.

Себастиан Ахо направи асистенция за домакините и стана третият играч в историята на НХЛ с поне една асистенция във всеки един от първите 12 мача от сезона след Уейн Грецки (Едмънтън, 1982) и Кен Линсман (Бостън, 1985).

Ахо също така има 17 точки от старта на кампанията и вече е рекордьор в клубната история по този показател.

Девин Шор завърши с гол и две асистенции, а Далас се наложи над Монреал с 4:1 и постигна първата си победа като гост за сезона.

Алекс Галченюк се отличи с попадение и асистенция, а Аризона победи гостуващия Отава с 5:1 и постигна четвърти пореден успех в лигата.

Кевин Шатенкърк единствен се разписа при дузпите и донесе успеха на Ню Йорк Рейнджърс с 4:3 в залата на Сан Хосе.

Крис Крейдър се разписа два пъти за гостите, а Матс Дзукарело допринесе с гол и асистенция. Вратарят Хенрик Лундквист завърши с 31 спасявания.

Домакините избегнаха поражението в края на редовното време з изравнително попадение на Томаш Хертл 1,3 секунди преди сирената, но при наказателните удари не успяха да преодолеят Лундквист и при трите си опита.