Треньорската рокада в Кливланд даде незабавен ефект

Кливланд Кавалиърс записа първа победа от началото на сезона в НБА. До днес бившият тим на ЛеБрон Джеймс единствен нямаше успех, но разгроми Атланта Хоукс със 136:114 и си отмъсти на “ястребите” за поражението с 22 точки разлика преди десетина дни.

Новият треньор на Кливланд Лари Дрю явно бе мотивирал състава си по най-добрия начин, защото “кавалерите” изиграха много силен мач, а всички от стартовата петица завършиха с над 10 точки. Най-резултатен беше Родни Худ с 26 точки (4/4 от далечна дистанция), Джеди Осман вкара 20, Джордж Хил добави 17, а Сам Декър, който замени в състава контузения Кевин Лав, реализира 12 точки.

Домакините направиха добра серия в края на втората част и се оттеглиха на почивката с минимален аванс - 58:57. Това е първият случай през сезона, в който Кливланд води на полувремето. В третата част отборът на Лари Дрю наниза 41 точки и отказа съперника си. В един момент преднината на “кавалерите” стигна 27 точки.

Новакът Трей Йънг вкара 24 точки за Атланта, а Алекс Лен се отличи с 22 точки и 9 борби, но гостите не оказаха никаква съпротива през второто полувреме.