Продължения определиха победителя в най-завързания сблъсък от късните за Купата на Германия

Продължения бяха необходими за определяне на победителя във втория двубой за вечерта от турнира за Купата на Германия, в който съперници бяха тимове от елита. Майнц 05 на два пъти повеждаше на Аугсбург като гост, но домакините успяха да стигнат до 2:2 в 87-ата минута, след което в допълнителните 30 минути реализираха още веднъж чрез Каиуби и това ги прати на 1/8-финалите. По-рано Хановер 96 отпадна след поражение с 0:2 от Волфсбург.

Изпадналият от елита Хамбургер ШФ нямаше проблеми във Вийсбаден срещу местния Веен и го отстрани с 3:0. Проблеми обаче имаше по трибуните, където агитката на гостите запали няколко димки и заради гъстия дим съдията беше принуден да спре мача за известно време. Част от играчите от Хамбург лично отидоха да говорят с феновете, за да ги помолят да спазват правилата.

Лесен успех записа и Хайденхайм срещу Занхдхаузен - 3:0.

Програма от този кръг включва нови осем сблъсъка в сряда.