Борнемут преодоля осминафиналите

Борнемут се класира за четвъртфиналите в Купата на Лигата за трети път в историята си, но за втори пореден сезон. Тимът на Еди Хауи спечели с 2:1 домакинството си на втородивизионния Норич и си осигури участие в следващия етап на надпреварата.

И двата отбори имаше много промени в сравнение в срещите им в шампионата през уикенда. Борнемут, който разполага с по-качествени играчи и по-дълъг състав, имаше предимство. Срещата стана интересна за зрителите след първия гол, който падна в 39-ата минута. Тогава Жуниор Станислас навлезе в наказателното поле, финтира бранител и със силен удар не остави шансове на вратаря на гостите.

След почивката Норич имаше своите моменти и в 70-ата минута крилото Онел Ернандес изравни с удар от малък ъгъл. Този резултат се запази за кратко. След втория ъглов удар, който Борнемут спечели в мача в 72-ата минута Стив Кук отбеляза победния гол.

БОРНЕМУТ - НОРИЧ 2:1
1:0 - Станислас (39)
1:1 - Ернандес (70)
2:1 - Кук (72)