Нов голмайстор и познат резултат за Атлетико (видео)

Дебютният гол на Желсон Мартинш в официален мач за Атлетико Мадрид донесе на тима на Диего Симеоне минимална победа с 1:0 срещу третодивизионния Сант Андреу в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля. Португалският национал започна в титулярния състав на "дюшекчиите" и се разписа в 33-ата минута след проницателно подаване на Витоло.

Мартинш има едва 57 минути  в Ла Лига през сезона и още не се е появявал в игра в Шампионската лига, но днес използва шанса да докаже, че заслужава по-често да е на терена. От обичайните титуляри на Симеоне днес стартираха само Хуанфран и Тома Льомар. На вратата застана Антонио Адан, а на върха на атаката действаше Никола Калинич. Повечето от звездите, начело с Антоан Гризман и Диего Коща, изобщо не бяха в групата за двубоя.

Мачът в Барселона не  предложи зрелище, но домакините, които се подвизават в Терсера дивисион, могат да са горди от представянето си срещу един от грандовете на испанския футбол. В отделни периоди те бяха равностойни на именития си съперник, но причината за това беше най-вече лежерната игра на мадридчани.

Победното попадение за Атлетико падна в 33-ата минута след хубава комбинация между Витоло и Желсон Мартинш. Бившият футболист на Севиля намери португалеца на ръба на засадата и той с удар под плонжа на вратаря откри головата си сметка с екипа на "дюшекчиите".