Голяма сензация в турнира за Купата на Холандия

Отборът на РКС Валвайк поднесе голяма сензация в турнира за Купата на Холандия. Той успя да отстрани гранда ПСВ Айндховен в сблъсъка помежду им от 2-ия кръг, побеждавайки го с 3:2 като гост на "Филипс Стейдиъм" след продължения.

"Филипсите" доминират от началото на сезона в Ередивизий, където имат 10 победи от 10 изиграни мача. Затова никой не очакваше да се стигне до подобен провал срещу наглед лесния съперник в лицето на Валвайк.

Срещата започна прекрасно за домакините, които взеха преднина още в 1-ата минута с попадение на Гутиерес. Гостите обаче изравниха чрез Ван Веерт в 29-ата минута.

През втората част Мауро Жуниор отново изведе ПСВ напред в резултата в 76-ата минута, но в добавеното време на срещата Маатсен докара нещата до 2:2 и до продължения.

Там гостите стигнаха и до трети гол, отново дело на Маатсен в 109-ата минута и той се оказа и победен за състава на Валвайк, който взе скалпа на големия си съперник и се класира за следващата фаза.