Падна първата елитна жертва във II кръг на Купата на Германия

Хановер 96 стана първият елитен тим, който отпадна от втория кръг в турнира за Купата на Германия. Отборът имаше нещастието да изтегли за съперник друг представител на Първа Бундеслига - Волфсбург, който успя да го надвие като гост. Адмир Мехмеди (20’) и Ваут Вегхорст (90’) бяха точни за ”вълците”.

В същото време Херта (Берлин) трудно пречупи Дармщат 98 на неговия стадион, но все пак извоюва успех също с 2:0. И двете попадения паднаха през второто полувреме и то чак след влизането на капитана Ведад Ибишевич. Нападателят откри резултата в 65-ата минута само 37 секунди след появата си на терена. В края младият Максимилиан Мителщет добави още един гол.

Елитният Фортуна (Дюселдорф), който в Бундеслигата е в серия от пет поредни загуби, изпита ранен шок при визитата си на Улм, след като допусна гол още в 14-ата секунда. След това обаче гостите се съвзеха бързо и още до почивката бяха отговорили с черити попадения. По-късно Фортуна вкара още един и продължава напред. Два гола реализира взетият от Уотфорд Доди Лукебакио, който вече има четири попадения в турнира.

Петодивизионният Хеми (Лайпциг) нямаше сили за изненада и преклони глава срещу Падерборн 07 след 0:3 на свой терен.