Байерн успя да се изложи и срещу абсолютен аутсайдер (видео)

След три хубави мача през последните десетина дни тимът на Байерн (Мюнхен) пак показа лошото си лице, на което бяхме свидетели в известен период в началото на сезона. Играчите на Нико Ковач се представиха много слабо в двубоя срещу четвъртодивизионния Рьодингхаузен за Купата на Германия, но все пак успяха да спечелят с 2:1 и се класираха за 1/8-финалите. Срещата се игра в Оснабрюк при дъжд и силен вятър.
Баварците стартираха бурно и набързо вкараха два гола чрез Сандро Вагнер (8’) и Томас Мюлер (13’-дузпа), а десет по-късно Ренато Санчес пропусна още един наказателен удар. След това обаче футболистите на Байерн загубиха желание да се доказват и като нищо можеха да си изпатят. Пет минути след почивката Линус Майер върна едното попадение и за шампионите стана неприятно.

Те се почувстваха под натиск, макар игрови от страна на аматьорския съперник да нямаше. Атаките на гостите не се получаваха, повечето играчи не приличаха на себе си, като Франк Рибери беше най-ярък представител на това. Французинът сбърка почти всички подавания и с нищо не оправда вечните си претенции, че заслужава да играе по-често.

Шампионите не подцениха сблъсъка и излязоха с голяма част от титулярите си начело с капитана Мануел Нойер. Почивка получиха само Роберт Левандовски и Хамес Родригес, а Ариен Робен, Кингсли Коман, Корентен Толисо и Матс Хумелс са контузени. Сред резервите на Нико Ковач имаше трима юноши.

След срива в играта на тима още преди почивката Ковач се опита да тимът му да стигне до трето попадение възможно най-бързо, но чистите положения ги нямаше. Липсата на сили и класа у домакините си пролича и само това може би спаси Байерн от срамен резултат.
Контузия получи един от най-стабилните състезатели на гранда този сезон - Тиаго Алкантара.
През идния уикенд мюнхенци продължават гонитбата на Борусия (Дортмунд) в Първа Бундеслига с домакинство на Фрайбург.
РЬОДИНГХАУЗЕН - БАЙЕРН 1:2
0:1 Вагнер (8)
0:2 Мюлер (13-дузпа)
1:2 Майер (50)