ЦСКА-София "укроти" на ходом "бистришките тигри" (видео)

ЦСКА-София се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България, след като елиминира без особени проблеми Витоша (Бистрица). Червените спечелиха с 3:1 срещата на стадион "Българска армия" без да хабят кой знае колко физически усилия, но въпреки това успехът им можеше да бъде далеч по-убедителен, тъй като футболистите на Ел Маестро направиха 3-4 сериозни пропуска.

Резултата откри Рубен Пинто след четвърт час игра, а в 74-ата и 76-ата минути резервата Али Соу наниза две бързи попадения след асистенции на Кирил Десподов. Михаил Милчев върна един гол в 92-ата минута.

За този двубой Ел Маестро извърши седем промени в сравнение със състава, който започна срещу Берое в Стара Загора. Четиримата, които запазиха своите места, бяха Чорбаджийски, Бодуров, Пинто и Мауридес.

Червените можеха да открият резултата още в първата минута, когато Чорбаджийски остана непокрит след центриране от корнер, но не уцели вратата след удар с левия крак. В 12-ата минута домакините отново застрашиха вратата на Василев. Антов стреля технично от 20 метра, но стражът на гостите демонстрира класа и изби в ъглов удар.

В тези минути темпото на игра бе ниско, но въпреки това футболистите на Ел Маестро създаваха без особени проблеми положения и логично вкараха при поредното от тях в 15-ата минута. Тогава Рубен Пинто бе оставен непокрит след дълго разиграване в половината на Витоша и след шут по земя от 20 метра не остави шанс на Василев - 1:0 за ЦСКА-София.

В 20-ата минута гостите за малко не изравниха. Наско Милев се възползва от грешка в домакинската отбрана, овладя топката и шутира от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай дясната греда.

След половин час игра червените направиха нов пропуск. Малинов изведе отлично Десподов сам срещу вратаря, но нападателят стреля в аут. Четири минути по-късно Десподов направи нов пропуск очи в очи с вратаря. Крилото бе изведен от Рубен Пинто и опита да прокара топката между краката на Василев, но не успя.

В 38-ата минута Джеси центрира към Мауридес, който не уцели от два метра празната врата след удар с глава. Дори да го бе сторил, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като таранът се намираше в положение на засада и страничният рефер сигнализира за това.

След почивката Витоша стабилизира играта си в защита и до 72-ата минута положенията пред Василев драстично намаляха. Тогава обаче червените получиха подарък от рефера Петър Костадинов, който отсъди несъществуващ фаул срещу Десподов на границата на наказателното поле. Потърпевшият стреля, но Василев изби в корнер.

След неговото изпълнение топката достигна до Бодуров, който шутира фалцово с десния крак, но на сантиметри над напречната греда.

Тези две ситуации "събудиха" футболистите на Ел Маестро и в следващите минути те бързо убиха минималната интрига. В 74-ата минута Десподов надбяга Гьонов и подаде към резервата Али Соу, за когото не бе проблем да покачи на 2:0. Само 120 секунди по-късно двамата червени състезатели повториха упражнението - Десподов надбяга десния бек на Витоша, центрира по земя, Василев се размина с топката и Соу вкара на празна врата за 3:0.

Това вдъхнови ЦСКА-София и в следващите пет минути положенията следваха едно след друго, но гостите извадиха късмет и се разминаха с четвърто попадение. Те дори стигнаха до почетен гол в 92-ата минута, когато Михаил Милчев се възползва от неразбирателство в червената отбрана при центриране от корнер и бутна топката във вратата на Стипица за крайното 3:1.

ЦСКА-СОФИЯ - ВИТОША 3:1