Локо (Пловдив) преплува Дунав и е на четвъртфинал

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за четвъртфиналите на Купата на България, след като победи с 2:1 Дунав в Русе. “Смърфовете” бяха значително по-активният тим през целия мач и заслужено продължават напред. Успехът дойде с две бързи попадения в средата на втората част. Анте Аралица откри, а Бирсент Карагарен удвои. В края на мача домакините намалиха чрез Александър Александров, но това се оказа недостатъчно.

Гостите можеха да открият резултата още във втората минута. Ален Ожболт с удар от въздуха насочи топката в долния ляв ъгъл на Дунав, но стражът на домакините изби в корнер. До края на първата част “смърфовете” имаха още няколко шансове да открият резултата, но Анте Аралица и Абделхаким Буна пропуснаха.

Втората част започна по идентичен начин и Локо продължи да е по-настъпателният тим на терена. Ожболт и Симеон Райков пробваха да открият, но не успяха. Все пак това се слчуи в 64-ата минута. Подаване от ляво намери Димитър Илиев в наказателното поле. Той елегантно подаде с гърди топката към Аралица, който изведе "черно-белите" напред. Само четири минути по-късно преднината на гостите бе удвоена. Ожболт подаде към Карагарен в малкия пеналт, който засече топката във вратата. В самия край на срещата Александров от домакините намали, но за обрат не остана време.

Така Локомотив стана вторият тим, който се класира за четвъртфиналите, след като по-рано днес Струмска слава надигра с 3:1 Черноморец (Балчик).

ДУНАВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2