Струмска слава стигна 1/4-финалите за Купата на България

Отборът на Струмска слава стана първият четвъртфиналист в турнира за Купата на България. "Шахматистите" от Радомир победиха с 3:1 Черноморец (Балчик) и продължават напред в състезанието, където със сигурност ще имат по-сериозно препятствие. Александър Аспарухов откри с точен удар в 21-ата минута, а 60 секунди след това Георги Янев мушна втори гол в мрежата на вратаря на гостите от Балчик Християн Христов.

След почивката момчетата на Георги Иванов – Геша показаха зъби и достигнаха до намаляване на резултата чрез деветката Румен Александров в 69-ата минута. Въпросът дали ще се стигне до изравняване и продължения намери своя отрицателен отговор в 83-ата минута. Аспарухов реализира втори гол и реши изхода на срещата.

Струмска слава (Радомир) – Черноморец (Балчик) 3:1

1:0 Александър Аспарухов (21)
2:0 Георги Янев (22)
2:1 Румен Александров (69)
3:1 Александър Аспарухов (83)

Стартовите състави:

Струмска слава: Др. Петков, Попов, Н. Николов, Д. Петков, Костов, Евгениев, Динев, Янев, Калдерон, Б. Николов, Аспарухов

Черноморец: Хр. Христов, Венков, Траянов, В. Христов, Георгиев, Луго, Илиев, Мирчев, Мустафа, Александров, Стайков