Рубин не се даде на Спартак (Москва) с Ивелин Попов в състава си

Отборът на Спартак (Москва) с Ивелин Попов в състава си завърши наравно 1:1 в гостуването си на Рубин (Казан). Точен за московчани бе Димитрий Комбаров в 78-ата минута от дузпа, а домакините изравниха във втората минута на добавеното време чрез Егор Сорокин. Ивелин Попов започна като титуляр за отбора си и бе заменен в 61-ата минута. След днешното равенство отборите на Спартак (Москва) и Рубин заемат съответно 7-мо и 6-то място с равен актив от точки - 19.

Българският национал Ивелин Попов поведе атаката на Спартак (Москва), подкрепян от Александър Ташаев и Софиане Хани. Интересното в случая е, че капитанът на националния ни отбор се изправи срещу бившия си отбор Рубин Казан, където игра под наем в продължение на шест месеца.

Първото полувреме бе изключително равностойно и липсваха чисти голови положения пред двете врати, като дори не се наложи двамата вратари Иван Коновалов и Александър Максименко да се намесват. Футболистите на Спартак (Москва) владееха топката в по-дълги периоди от време през първата част, но изпитваха трудности при последното подаване в предни позиции.

В 61-ата минута Ивелин Попов бе заменен от Роман Еременко, а гостите от Москва бяха по-находчивият тим. В 78-ата минута Димитрий Комбаров вкара за московчани с втория точен удар за тима си. Защитникът бе точен след изпълнение на 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Устинов в наказателното поле. Във втората минута на добавеното време Егор Сорокин изравни резултата, след като бе точен след изстрел с глава при центриране от ъглов удар. Любопитното в случая е, че Сорокин влезе като резерва секунди преди изпълнението на корнера.
Така двата отбора поделиха точките и се намират на шеста и седма позиция във временното класиране.