Този път драма нямаше! Интер изнесе лекция на Лацио (видео)

Отборът на Интер надигра Лацио с 3:0 като гост в среща от 10-ия кръг на Серия "А". Попаденията за Интер реализираха Мауро Икарди (28, 70) и Марсело Брозович (41). С днешният си успех "нерадзурите" изпревариха Наполи по голова разлика и вече заемат второ място с 22 точки, колкото имат и партенопеите. Това бе и шести пореден успех за Интер в Серия "А". Лацио пък е 4-ти с 18 точки.

Двубоят бе повторение на срещата от 20-ти май, когато Интер измъкна инфарктна победа в Рим в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. Тогава срещата завърши 2:3 за "нерадзурите" след автогол на Иван Перишич (9) и попадения на Данило Д'Амброзио (29), Фелипе Андерсон (41), Мауро Икарди (78), Матиас Весино (81).
Наставникът на "нерадзурите" Лучано Спалети заложи на любимата си схема 4-2-3-1, като на вратата застана несменяемият титуляр Самир Ханданович. Четворката в защита бе съставена от Шиме Вършалко, Жоао Миранда, Милан Шкриняр и Квадво Асамоа. В средата на терена си партнираха Марсело Брозович и Матиас Весино, като по-сериозно внимание трябва да се обърне на голямата изненада с появата в стартовия състав на Жоао Марио. Португалският полузащитник не бе записвал минути за "нерадзурите" от 5-ти януари, когато игра срещу тима на Фиорентина (1:1). Марио изпълняваше функциите на контузения в "Дерби дела Мадонина" Раджа Наинголан. По крилата Спалети разчиташе на Матео Политано и Иван Перишич, като в предни позиции самотник в атака отново беше Мауро Икарди.
Симоне Индзаги от своя страна също беше направил една промяна, включвайки в игра Милан Бадел на мястото на контузения Лукас Лейва. На вратата застана Томас Стракоша, пред който действаха Франческо Ачерби, Луиз Фелипе и Щефан Раду. В средата на терена “орлите” играха с петима. По крилата едновременно с дефанзивни и атакуващи функции бяха натоварени Адам Марушич и Сенад Лулич, докато в центъра Милан Бадел, Сегей Милинкович-Савич и Марко Пароло връзваха играта между бранители и нападатели. В атака Индзаги се бе спрял на Чиро Имобиле и Фелипе Кайседо.

Срещата между двата тима бе поставена под сериозен въпрос заради влошена метеорологична обстановка, а минути преди двубоя заваля нов силен проливен дъжд, който поизмокри загряващите футболисти.

Интер се чувстваше по-добре на "Олимпико" в началните минути и още в 9-ата минута Мауро Икарди можеше да изведе "нерадзурите" напред в резултата. Центрирането на Иван Перишич по земя, успоредно на голлинията, не достигна до аржентинския капитан. "Орлите" отговориха чрез Чиро Имобиле, който бе изведен зад гърба на защитата на Интер. Жоао Миранда успя да възстанови позицията си и да блокира изстрела на Имобиле към вратата.

В 28-ата минута Интер поведе в резултата с гол на Мауро Икарди. Аржентинският капитан бе намерен непокрит в наказателното поле от Матиас Весино и отигра от движение, вкарвайки топката във вратата на Стракоша.
В 36-ата минута Весино засече добро центриране от ъглов удар, но изстрелът му бе блокиран от стража на домакините. Четири минути по-късно отново Весино и Икарди разиграха блестящо в наказателното поле на домакините, но изстрелът на уругвайския национал бе блокиран от Стракоша.
Последва центриране на Жоао Марио, което бе слабо изчистено от защитата на "орлите". Топката попадна в Марсело Брозович, който с премерен удар прати кълбото право в долния десен ъгъл на вратата и покачи за 0:2.
В 48-ата минута Самир Ханданович трябваше да се намесва при коварен удар от пряк свободен удар на Каталди. В 61-ата минута Весино засече с глава центриране от ъглов удар на Шиме Вършалко, но ударът му бе прекалено слаб. Само четири минути по-късно Интер пропусна да направи резултата класически. Матео Политано предпочете да стреля силно, вместо да насочи топката в опразнения ъгъл на Стракоша, а ударът му прелетя над напречната греда.

Футболистите на Лацио отговориха със силен шут на Адам Марушич, който бе избит в ъглов удар от Ханданович. В 70-ата минута Интер все пак направи резултата класически, а втори гол в мача отбеляза Мауро Икарди. Аржентинецът получи добър пас от Борха Валеро, залъга блестящо Сенад Лулич, пращайки го на два метра от себе си и насочи топката неспасяемо във вратата на Стракоша.
В 82-ата минута Ханданович отказа Чиро Имобиле от попадение, блокирайки шута на италианеца от непосредствена близост. Така Интер постигна шести пореден успех в Серия "А" и зае второ място във временното класиране.

ЛАЦИО - ИНТЕР 0:3
0:1 Мауро Икарди (28)
0:2 Марсело Брозович (41)
0:3 Мауро Икарди (70)

ЛАЦИО: Стракоша, Марушич, Ачерби, Фелипе, Раду, Пароло, Бадел, Лулич, Милинкович-Савич, Имобиле, Кайседо

ИНТЕР: Ханданович, Вършалко, Миранда, Шкриняр, Асамоа, Весино, Брозович, Политано, Марио, Перишич, Икарди