Победоносно завръщане за Везенков в Солун

Александър Везенков игра в баскетболен мач в Солун за първи път от 2015 година насам, но този път не бе с екипа на Арис (Солун) както местните фенове бяха свикнали да го виждат. Българският национал помогна на новия си отбор Олимпиакос (Пирея) да си осигури победата с 68:64 срещу “жълто-черните”, в чийто редици Саша прекара първите четири години от кариерата си.

Домакините засвидетелстваха уважението си към българското крило и преди началото на двубоя Везенков получи букет от клубното ръководство на Арис, както и сериозна доза аплодисменти от феновете. Като част от местния тим той на три пъти бе избиран за “Най-добър млад играч” в Гърция, а по веднъж стана MVP и най-добър реализатор на сезона. Треньорът му в Олимпиакос Дейвид Блат също получи букет, защото за кратко води солунския клуб преди години.

Гостите изиграха силна първа четвърт (25:12), която се оказа достатъчна да им осигури лидерската позиция и те да я задържат до самия край, макар че съперниците им на няколко пъти скъсяваха дистанцията.

23-годишният Везенков бе в стартовата петица на своя отбор и игра малко повече от 22 минути. Бившият баскетболист на Барселона вкара 7 точки, овладя 8 борби и направи 1 асистенция, а в същото време сгреши веднъж и бе фаулиран два пъти.

Василис Спанулис и Йоргос Принтезис бяха най-резултатни за победителите с по 11 точки, докато Зак ЛиДей вкара 10. Американецът Лъки Джоунс бе над всички за Арис с 25 точки за 26 игрови минути.

Олимпиакос продължи стопроцентовата си успеваемост през сезона в Гърция и вече има 4 победи от 4 мача. Арис от своя страна е с 1 победа и 3 поражения.